Polski Kongres Przedsiębiorczości- relacja


Delegacja firmy Informica Sp. z o.o. wzięła udział w III edycji Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości – wydarzeniu, które skupia uwagę środowisk naukowych, gospodarczych i społecznych w Polsce. Spotkanie rozpoczęło się w czwartek, 5 listopada br., w Art_Inkubatorze w Łodzi.

Podczas dwudniowego kongresu odbyły się 24 panele dyskusyjne, w których uczestniczyło blisko 700 gości z całego kraju. Motywem przewodnim tegorocznego spotkania przedsiębiorców była synergia nauki z biznesem, wejście polskich firm na rynki globalne oraz nadanie innowacyjnego wymiaru polskiej gospodarce.

Pierwszego dnia spotkania, podczas panelu dyskusyjnego „Wyzwania czekające polskie miasta”, prezes zarządu Piotr Bożek przedstawił koncepcję modelu inteligentnego miasta – Smart City.
- Wszyscy paneliści byli zgodni – nawet małe miasta mogą być inteligentne, konieczne jest jednak oparcie się na technologii -podsumowuje.

Tego dnia miała miejsce także uroczysta gala, podczas której wyłonieni zostali laureaci Polskiej Nagrody Innowacyjności. W gronie nagrodzonych znalazła się również firma Informica, wyróżniona za system FORIS – Zarządzanie Transportem Publicznym.

Do Grodziska wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia, pomysły oraz kontakty. Z pewnością na Kongresie pojawimy się też za rok.


Informica

Zdj. 1. Prelekcja prezesa firmy, Piotra Bożka, na temat koncepcji Smart City.

 
Informica

Zdj. 2. Prezes firmy - Piotr Bożek oraz szefowa działu sprzedaży - Dorota Malanowska ze statuetką Nagrody Innowacyjności.