Dodawanie kursu

  Przed Państwem znajduje się instrukcja tworzenia kursów, która pozwoli w prosty sposób dodać kursy wykorzystywane w rozkładach jazdy. Proszę postępować zgodnie z poniższymi punktami w celu stworzenia nowych kursów w programie Informica.

 1. Po uruchomieniu programu przejdź na zakładkę Trasy (Pkt 1 na Rys. 1), a następnie na podzakładkę Kursy (Pkt 2 na Rys. 1). Kliknij na czerwony plus, aby dodać nowy kurs

  (Pkt 3 na Rys. 1).


  Rys. 1

 2. W kolejnym oknie wybierz linię, dla której chcesz dodać kurs (Pkt 4 na Rys. 2), a następnie kierunek trasy linii (Pkt 5 na Rys. 2). Przejdź dalej, klikając na Następny w prawym dolnym rogu okna.

  Rys. 2
 3. W kolejnym etapie możesz pominąć przystanki, które występują w linii, ale które mają nie występować w tworzonym przez Ciebie kursie. W tym celu kliknij na przycisk Wczytaj trasę (Pkt 6 na Rys. 3). Następnie zaznacz konkretny przystanek lub przystanki, które chcesz usunąć z trasy i kliknij na przycisk Usuń przystanek (Pkt 7 na Rys. 3). Przejdź dalej, klikając na Następny.

  Rys. 3

 4. Kliknij na czerwony plus. Na ekranie otworzy się małe okno, w którym musisz wpisać numer kursu (Pkt 8 na Rys. 4), datę rozpoczęcia ważności kursu (Pkt 9 na Rys. 4) oraz godzinę odjazdu (Pkt 10 na Rys. 4). Kliknij Zapisz - kurs zostanie dodany do listy. Możesz w ten sposób dodać kilka kursów już na tym etapie. Aby to zrobić trzeba w tym samym oknie jeszcze raz kliknąć na czerwony plus i dodać kolejny w ten sam sposób. Przejdź dalej, klikając na Następny.

  Rys. 4
 5. UWAGA!
  Dodając kolejne godziny kursu za pomocą czerwonego plusa program tworzy następny kurs posiadający taką samą trasę. W celu dodania kursu tej samej linii z inną trasą należy przeprowadzić proces dodawania kursu kolejny raz, zaczynając od początku.

 6. Wybierz rodzaj komunikacji kursu zgodnie z zezwoleniem – po kliknięciu na odpowiednie pole (Pkt 11 na Rys. 5) zaznacz jeden z rozwiniętej listy. Następnie możesz dodać oznaczenia do kursu. Aby to zrobić kliknij i zaznacz w oknie (Pkt 12 na Rys. 5) konkretne oznaczenia dla tworzonego kursu i za pomocą zielonej strzałki (Pkt 13 na Rys. 5) przypisz je do kursu. Powinny one przeskoczyć do okienka po prawej stronie (Pkt 15 na Rys. 5). Z kolei za pomocą czerwonej strzałki (Pkt 14 na Rys. 5) możesz usunąć błędnie przypisane oznaczenie.
  Rys. 5

 7. W prawym dolnym rogu okna kliknij na Następny. W kolejnym oknie (Rys. 6) znajdziesz podsumowanie informacyjne dotyczące tworzonych przed chwilą kursów.
  Po ponownym kliknięciu na przycisk Następny w prawym dolnym rogu okna kurs zostanie zapisany i dodany do wykazu kursów.

  Rys. 6

 8. W ten sposób został dodany w programie Twój kurs.

 9. Pojawiły się problemy?

  W razie niepowodzenia podczas próby dodawania kursu wystąpił nieoczekiwany błąd, nasz dział wsparcia technicznego pomoże Państwu rozwiązać ten problem. Czekamy na Państwa zgłoszenia pod numerami telefonów: (+48) 22 755 86 32, 22 755 80 65.